در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
جزيره بالي جزيره خدايان tak
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :samaneh
تاريخ: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۵۷:۳۵


اگرچه جزيره بالي در تمام طول سال پذيراي گردشگران است اما به طور معمول اوج مسافرت ها در ماه هاي آگوست و سپتامبر و تعطيلات كريسمس خواهد بود. اگر شما از شلوغي گريزان هستيد در ساير ماه ها بالي به طور شگفت انگيزي يك جزيره آرام و ساكت خواهد بود كه مي تواند آرامش را به شما منتقل كند. تغيير دماي هوا در طول سال بين بيست تا سي درجه سانتيگراد است كه باعث مي شود وضعيت هوايي پايدار و مطوبي به وجود بيايد. از ابتداي دسامبر تا ابتداي مارچ، رطوبت هوا در جزيره بالي به بيشترين مقدار مي رسد و گاهي بارش هاي سهمگيني نيز رخ مي دهد؛ اگرچه معمولا اين بارش ها در عصرها اتفاق مي افتد و روزها هوا آفتابي است. در بقيه سال رطوبت ها كمتر است و هوا در عصرها نسبتا خنك است.
معبد بساكي
معبد بساكي كه بيش از هزار سال است به عنوان معبد مادر بالي شناخته مي شود، با ارتفاع هزار متر در جنوب غربي كوه آگونگ قرار گرفته است. بساكي يك مجموعه شامل حداقل هشتاد و شش معبد است كه معبد اصلي اين مجموعه Pura Penataran Agung است. بساكي بزرگترين و مقدس ترين معبد جزيره بالي است كه توسط شاليزارهاي معروف برنج بالي احاطه شده است.

 

جزيره بالي بهشت گردشگران


معبد تانا لات
معبد تانا لات يكي از معروف ترين جاذبه هاي گردشگري جزيره بالي است كه به خاطر قرارگيري بر فراز صخره هاي ساحلي به شهرت رسيده است؛ يك معبد باستاني هندو كه روزانه در معرض برخورد موج هاي بي شماري است. اين معبد يكي از نمادهاي جزيره بالي است كه گردشگران تور بالي بازديد آن را نبايد از دست بدهند. اين معبد كه در بيست كيلومتري شمال غربي كوتا قرار گرفته، در برنامه بازديد تقريبا تمام تورهاي محلي غرب و مركز بالي قرار دارد. اگر زماني كه به بازديد معبد تانا لات مي رويد دريا در حالت جزر خود باشد، مي توانيد با گذر از آب از نزديك اين معبد را تماشا كنيد.

 

جزيره بالي بهشت گردشگران


شاليزاهاي طبقاتي برنج
شاليزارهاي طبقاتي تگالالانگ در جزيره بالي به خاطر طبقاتي بودن و سيستم كشاورزي مخصوص به خود در دنيا معروف است. بر طبق افسانه هاي جزيره بالي اين روش كشاورزي اولين بار توسط يكي از مردان مقدس تاريخ بالي به نام Rsi Markandeya در قرن هشتم به مردم آموزش داده شده است. اگرچه درجزيره بالي در روستاهاي Pejeng و Campuhan از اين روش استفاده مي شود اما شاليزارهاي تگالالانگ بسيار معروف تر مي باشند. اگر مي خواهيد عكسي به ياد ماندني از تور بالي خود به يادگار داشته باشيد، حتما در اين مكان عكس بياندازيد. همچنين نقاش هاي زيادي سالانه از اين مكان بازديد مي كنند.

 

جزيره بالي بهشت گردشگران


جنگل ميمون
جنگل ميمون در اوبود كه با نام جنگل ميمون مقدس نيز شناخته مي شود، معروف ترين جاذبه گردشگري اوبود است. اين جنگل كه در نزديكي مركز شهر اوبود قرار داد، به راحتي در دسترس گردشگران تور بالي است و با مقداري پياده روي مي توانند به اين جنگل برسند. تماشاي بازي كردن ميمون ها در زيستگاه طبيعي خود و يا غذا دادن به آنها لذت خاصي خواهد داشت. در كنار اين، معبدهاي باستاني قرار گرفته در جنگل و مجسمه هاي پوشيده در خزه به اين جنگل زيبايي دو چنداني بخشيده است.

 

جزيره بالي بهشت گردشگران


پارك آبي Waterbom Bali

پارك آبي Waterbom Bali جايي است كه مي توانيد يك روز كامل را به همراه خانواده يا دوستان خود به آب بازي بگذرانيد. بعد از گشت و گذار در جاذبه هاي طبيعي بي شمار جزيره بالي، گذراندن يك روز در پارك آبي Waterbom با بيش از هفده سرسره و بازي آبي مختلف خالي از لطف نخواهد بود. در پارك آبي Waterbom انواع سرسره ها و بازي هاي آبي براي سنين مختلف و سليقه هاي مختلف فراهم شده است؛ به گونه اي كه از حوضچه هاي كوچك مخصوص آب تني تا سرسره هايي با ارتفاع بسيار زياد، كه موجب ترشح آدرنالين در بدنتان خواهد شد، را مي توانيد بيابيد.

 

----------------------

گرداوري و تنظيم : سفربين

مطالب مرتبط : دري از درهاي بهشت در بالي *

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]